V četrtek, 26. 1. 2023, je na vseh slovenskih srednjih šolah potekalo šolsko tekmovanje iz znanja zgodovine. Tema je bila »GOSPODARSKI IN KULTURNI RAZVOJ NA SLOVENSKEM MED OBEMA VOJNAMA«.
Na naši šoli se je na tekmovanje prijavilo 15 dijakov, ki so se decembra in januarja zavzeto pripravljali. Zaradi bolezni na dan tekmovanja je bila udeležba žal malo manjša.
Vsem tekmovalcem za izkazano znanje in trud iskreno čestitamo!
Najbolje so se odrezali Leon Kreft, Maks Mastnak in Tibor Kranjc Golob, ki so osvojili bronasto priznanje in se uvrstili na državno tekmovanje, ki bo meseca marca v Kranju.
| IME IN PRIIMEK | RAZRED | MESTO |
| Leon Kreft | 4. S | 1. |
| Maks Mastnak | 4. OVT | 2. |
| Tibor Kranjc Golob | 2. S | 3. |
| Neža Kasesnik | 2. S | 4. |
| Nikola Mitrović | 4. OVT | 5. |
| Jan Vozel | 1. S |
6. |
| Kian Ladić | 1. S |
6. |
| Enej Vižintin | 1. S |
8. |