Podzemlje Pece in Tovarna akumulatorskih baterij

Dijaki 1. PT in 1. ASPT smo se 28. 3. 2019 odpravili na strokovno ekskurzijo na Koroško. Najprej smo se z vlakom spustili 3,5 km v notranjost gore Pece. V rudniku smo si ogledali, kako so do leta 1994 izkopavali svinčeno rudo, in izvedeli, kakšno je bilo življenje praktično vseh prebivalcev okoliških krajev, saj so v rudniku delale cele družine.

Iz Mežice smo se odpravili v Črno nas Koroškem, kjer smo si ogledali proizvodnjo akumulatorjev v podjetju TAB.

Domov smo se peljali čez Sleme in iz avtobusa občudovali našo prelepo Šaleško dolino!

Imeli smo se lepo, zato bi lahko bilo takšnih ekskurzij še več.

Nac Stropnik, 1. PT